1. Vacatures
 2. 2 Strategisch Financieel Adviseurs

Helaas, deze vacature staat inmiddels niet meer online

Kijk gerust verder naar andere vacatures.

2 Strategisch Financieel Adviseurs

Je bent het aanspreekpunt en de sparringpartner voor het management, de gemeente-/ concerncontroller en wethouder financiën. Op basis van financiële analyses kun je gedegen strategische scenario’s en plannen maken.

2 maanden geleden

Arbeidsvoorwaarden

Standplaats:
Harderwijk, Gelderland
Dienstverband:
Vast contract
Uren per week:
32 - 36 uur
Opleidingsniveau:
WO
Aantal jaren werkervaring:
2-5 jaar, 5-10 jaar

Functieomschrijving

Kan jij de verandering inzetten die nodig is als financieel professional? Wil je bovendien meebouwen aan de toekomst van de ons werkgebied?
Voor onze afdeling Financiën zijn wij op zoek naar:

2 Strategisch Financieel Adviseurs
32 - 36 uur | Harderwijk

Dit ga je doen
In een omgeving waar wordt meebewogen met de ontwikkelingen van de financiële wereld, wordt er een beroep gedaan op jouw adviserende kwaliteiten op zowel strategisch als tactisch niveau. Deze kwaliteiten komen tot hun recht bij de inhoudelijk complexe projecten binnen de organisatie waar jij als Sr. Financieel adviseur maatwerk levert. Dit maatwerk is afhankelijk van de aard van het vraagstuk, de situatie, de ontwikkeling en de behoefte van de afdeling. Je bereidt besluitvorming voor, vertaalt de input die wordt geleverd vanuit de P&C-cyclus door naar jouw aanspreekpunten binnen de gemeenten. Je bent het aanspreekpunt en de sparringpartner voor het management, de gemeente-/ concerncontroller en wethouder financiën. Op basis van financiële analyses kun je gedegen strategische scenario’s en plannen maken. Tevens ben je trekker van kadernota en werk je samen met collega’s van de vakafdelingen om te komen tot een optimaal product. Je bewaakt de financiële positie van de gemeente en kan de risico’s in kaart brengen en analyses maken ten behoeve van de visie van de gemeente.

Bovendien ben je intern een collega die collega’s inspireert en bijdraagt aan de groei en sfeer van de organisatie. Het is de bedoeling dat medewerkers in de backoffice gaan toewerken naar een afdeling die integraal en uniform werkt voor meerdere organisaties. Dat betekent dat processen worden geharmoniseerd en systemen eenduidig worden ingericht. Je neemt verantwoordelijkheid in verandertrajecten en bent in staat verbetertrajecten te signaleren en in te zetten.
Bovendien zoek je actief de samenwerking op met collega's van andere disciplines die een adviesrol hebben binnen de betreffende organisatie.

Deze seniorrol binnen ons team kent de volgende verantwoordelijkheden:

 • Accounthouderschap voor de gemeente Ermelo of Harderwijk en vanuit die rol het eerste aanspreekpunt voor de secretaris, beleidsadviseur, gemeente-/ concerncontroller en wethouder voor de desbetreffende gemeente.
 • Uitvoeren van complexe financiële analyses.
 • Opstellen van meerjarenramingen, scenario-analyses, businesscases en financiële paragrafen van beleidsnota’s.
 • Adviseren van college, raad en auditcommissie.
 • Adviseren omtrent bijvoorbeeld allocatiemodellen, sturingsvariabelen, financieringsconstructies, subsidieregelingen, incentives en prikkelstructuur en afrekensystematiek.
 • Proactief adviseren van budgethouders over verkregen financiële inzichten.
 • Afstemmen met de backoffice van Financiën en met de businesscontrollers van Meerinzicht.
 • Opstellen van prognoses en het schetsen van financiële scenario’s.

Functie-eisen

Jouw talenten
Een academische achtergrond en ruime werkervaring met gemeentefinanciën. Actuele en gedegen kennis van financiële en administratieve processen, P&C producten, financiële verordeningen en BBV. Daarnaast heb je een natuurlijke gunfactor en kom je makkelijk in contact met relaties die potentieel business op kunnen leveren. Je staat bekend als iemand die op een prettige manier coacht en inspireert.

Wij zoeken een daadkrachtige en communicatief sterke persoon. Een planmatige en projectmatige manier van werken is jou op het lijf geschreven. Je bent een teamspeler, maar ook in staat om dingen zelfstandig aan te pakken.

Van onze strategisch financieel adviseur verwachten wij:

 • Een WO werk- en denkniveau en een afgeronde relevante opleiding richting bedrijfseconomie of bedrijfsadministratie.
 • Minimaal 3 tot 7 jaar ervaring met het aansturen van complexe financiële projecten in het kader van beleidsrealisatie, formuleren van strategische financiële adviezen en overleggen op hoger managementniveau in een politiek bestuurlijke context.
 • Gevoel voor politiek-bestuurlijke verhoudingen en het begrijpen van de politieke context.
 • Een sterk analytisch vermogen.
 • Sterke adviesvaardigheden.
 • Een klantgerichte houding.

Dit krijg je van ons
Naast een inhoudelijk interessante functie (Adviseur II) binnen een organisatie in ontwikkeling bieden wij een minimum salaris van € 4.194,- en maximaal € 5.756,- bruto per maand (gebaseerd op schaal 12) bij een 36-urige werkweek.
Daarnaast bieden wij een Individueel Keuzebudget. Dit is een vrij besteedbaar budget van onder andere het vakantiegeld en de eindejaarsuitkering. In totaal gaat het om 17,05% van je jaarsalaris dat je kan laten uitbetalen of waarmee je extra verlof kunt opnemen of een opleiding kunt volgen.

Laten we kennismaken
Kan jij de verandering inzetten die nodig is als financieel professional? Wil je bovendien meebouwen aan de toekomst van de ons werkgebied? Reageer dan uiterlijk 21 april 2020.

Voor de antwoorden op eventuele inhoudelijke vragen kan je contact opnemen met Redouan Maanach, afdelingsmanager Financiën, tel. 085-1108267. Vragen over de procedure kan je stellen aan Anna Besselink, HRM-adviseur, tel. 085-1108218.

Een assessment kan onderdeel uitmaken van de sollicitatieprocedure.

Vervolgprocedure
Na het verstrijken van de reactietermijn ontvangt u van ons bericht of wij u willen uitnodigen voor een nadere kennismaking. Vanwege de huidige corona crisis kunnen wij hiervoor nog geen moment inplannen.

Richtlijnen RIVM
Onze organisatie volgt de richtlijnen van het RIVM, waardoor we persoonlijk contact zo veel mogelijk proberen te voorkomen. Voor een kennismaking en selectie vinden we dat persoonlijke contact wel belangrijk. Bovendien willen we alle kandidaten gelijke kansen bieden en heeft het onze voorkeur te wachten met gesprekken totdat iedereen daartoe de kans heeft.

Daarom bepalen we, na 28 april hoe we verder gaan met de werving en selectie van deze functie.

Tot slot
Heb je hier vragen over? Dan kun je ook contact opnemen met de procedurebegeleider van de vacature. Noteer zijn of haar gegevens, want deze zijn na het verstrijken van de reactietermijn niet langer zichtbaar.

Acquisitie naar aanleiding van deze vacature wordt niet op prijs gesteld.
Trefwoorden: WO, ervaren, bedrijfseconomie, bedrijfsadministratie, gemeente, financiën, strategie, adviseur, Harderwijk, Gelderland, accountancy, finance, politiek, bestuur