Associate Lector Persoonsgerichte Zorg en Ondersteuning
- WO
- Tijdelijk
Functieomschrijving
Wil jij bijdragen aan duurzame veranderingen in het zorg- en ondersteuningslandschap, waarbij de cliënt altijd centraal staat? Heb jij ruime expertise en ervaring vanuit het sociaal domein en kun je dit perspectief verbinden met zorg en ondersteuning? Ben je gepromoveerd en weet je op strategisch niveau praktijkgericht onderzoek te initiëren en te verbinden met onderwijs en beleid? Dan ben jij misschien de associate lector die Windesheim zoekt voor het lectoraat Persoonsgerichte Zorg en Ondersteuning.
Aan deze baan geef jij invulling
Het lectoraat Persoonsgerichte Zorg en Ondersteuning is een samenwerkingsinitiatief van Windesheim, Isala, IJsselheem, Icare en Carinova. We doen onderzoek naar het versterken van persoonsgerichte zorg en ondersteuning voor cliënten* in een kwetsbare situatie, nu en in de toekomst. De weg die iemand aflegt langs verschillende zorg- en ondersteuningsorganisaties staat hierbij centraal. Dit doen we door praktijkgericht onderzoek met bijzondere aandacht voor de rol van professionals in verpleegkunde, sociaal werk, preventie en inzet van informele zorg en technologie. We gaan uit van de veranderkracht van zorgprofessionals zelf, in samenwerking met cliënten, hun informele netwerk en onderzoekers uit de praktijk. Samen leggen we zo de basis voor een infrastructuur waarin kennis actief circuleert en benut wordt. Ons lectoraat is ook verbonden aan de bachelor opleidingen Verpleegkunde, Social Work, en de master Leiderschap voor Persoonsgerichte Zorg en Ondersteuning. Daarnaast zijn we nauw verbonden met verschillende regionale en landelijke netwerken, waaronder ook het Patient Journey Network. Het lectoraat is per februari 2025 actief opgestart en snel groeiende.
*Bij cliënt kan ook patiënt, burger of inwoner gelezen worden.
Als associate lector werk je nauw samen met de lector en het onderzoeksteam aan:
- Het analyseren van de behoeften van het relevante maatschappelijke veld en het vertalen en vormgeven hiervan naar onderzoeksvragen en publicaties.
- Het initiëren van onderzoek en het acquireren van onderzoeksgelden.
- Het schrijven van publicaties, ontwikkelen van concrete producten, en het verzorgen van presentaties en workshops.
- Het ontwikkelen van nieuwe kennis en nieuwe praktijken op het snijvlak van zorg en welzijn, in afstemming met de lector.
- Het verbinden van verschillende belangen in het veld, waarbij de cliënt altijd voorop staat.
- Het bijdragen aan veranderingsprocessen in zorg en welzijn, met oog voor strategische oriëntatie en duurzame impact.
- Het ontwikkelen en borgen van onderzoekslijnen binnen het lectoraat Persoonsgerichte Zorg en Ondersteuning, en draag je actief bij aan de structurele verduurzaming van lopende en nieuwe onderzoeksprojecten.
- Het bijdragen aan kennisvalorisatie en implementatie binnen relevante opleidingen van Windesheim, waaronder de bachelor opleidingen Verpleegkunde, Social Work en de master Leiderschap voor Persoonsgerichte Zorg en Ondersteuning. Je begeleidt studenten in hun (afstudeer)onderzoek.
Welkom bij hogeschool Windesheim - kenniscentrum Gezondheid en welzijn.
Een hogeschool waar iedereen zich gewaardeerd én thuis mag voelen. Gelijke kansen staan centraal en onze kracht ligt in samenwerking. We dragen bij aan een inclusieve en duurzame samenleving door relevant onderzoek en het opleiden van nieuwe professionals. Met persoonlijke leerroutes en actuele opleidingen bouwen we samen aan de toekomst.
Onze campus in Zwolle is een energieke gemeenschap met alle voorzieningen: van een campuswinkel en restaurants tot sportschool en zwembad. Dit alles op een steenworp van het bruisende stadscentrum.
Jij sluit je aan bij zeven collega's van het lectoraat Persoonsgerichte Zorg en Ondersteuning van het Kenniscentrum Gezondheid en Welzijn. Binnen het Kenniscentrum zijn naast dit lectoraat nog drie andere lectoraten actief. Voor het Kenniscentrum Gezondheid en Welzijn geldt dat wij met praktijkgericht onderzoek de stemmen van degenen die minder gehoord en gezien worden versterken. Zodat iedereen, van jongs af aan, gezond, veilig en kansrijk kan opgroeien en zo waardig en naar vermogen kan deelnemen aan onze samenleving. Onze werkwijze kenmerkt zich door co-creatie van input tot impact waarbij we samen vraagstukken definiëren, oplossingen bedenken en ontwerpen, deze implementeren en evalueren. Daarbij is participatief actie-onderzoek (PAO) een krachtige en veel ingezette werkwijze. Kenmerkend aan jouw team van het lectoraat Persoonsgerichte Zorg en Ondersteuning zijn de praktijkgerichtheid, de onderlinge betrokkenheid en de innovatieve werkwijzen in en met de praktijk. Een deel van het team is zelf deels werkzaam als professional in de beroepspraktijk in sociaal domein, welzijn en zorg.
Jouw bijdrage
Ieder mens heeft een eigen unieke achtergrond. En wij geloven dat waar verschillen samenkomen, resultaten kunnen bloeien. Dat jij veel energie krijgt van goed samenwerken spreekt dus wat ons betreft voor zich. Verder zien we graag dat jij voor de vacature van associate lector empathisch bent en zelfvertrouwen meebrengt. Daarnaast heb je:
- Een promotieonderzoek afgerond op een relevant thema binnen zorg, ondersteuning of sociaal werk.
- Expertise en ervaring vanuit het sociaal domein, relevant voor de verbinding met zorg en ondersteuning.
- Aantoonbare senioriteit in praktijkgericht onderzoek. Hierbij breng je je kennis in van actuele ontwikkelingen op het gebied van ons domein en kunt de verschillende perspectieven vanuit zorg en ondersteuning integreren in de context van participatief actie-onderzoek.
- Strategisch inzicht en het vermogen om complexe maatschappelijke vraagstukken te analyseren en te vertalen naar onderzoek en innovatie.
- Ervaring met het verwerven van onderzoeksgelden en het bouwen van duurzame netwerken.
- Uitstekende mondelinge en schriftelijke presentatievaardigheden in zowel Nederlands als Engels.
- Sterk analytische en conceptuele vaardigheden, je toont initiatief en resultaatgerichtheid met de nodige flexibiliteit, en weet met overtuiging en samenwerking impact te maken binnen complexe organisaties.
Het kunnen overleggen van een Verklaring Omtrent Gedrag (VOG) is voor deze functie een vereiste.
Jouw vooruitzicht
Als associate lector kun jij zo snel mogelijk voor 32 uur per week aan de slag. Je werkt in een stimulerende omgeving waar je jezelf kunt zijn en impact maakt op het onderwijs van morgen.
Je krijgt:
- Een salaris tussen de € 6460,11 en € 8234,90 (conform schaal 14 van de cao hbo).
- Een contract voor de duur van de leeropdracht.
- 428 verlofuren per jaar bij 40 uur (53,5 dagen inclusief feestdagen).
- 8% vakantiegeld en 8,3% eindejaarsuitkering.
- Flexibele reiskostenvergoeding (waarbij het OV volledig wordt vergoed).
- Ruime ontwikkelmogelijkheden via onze corporate academy en GoodHabitz.
- Extra's zoals vers fruit, gratis sporten op campus, museumkaart en vakliteratuurvergoeding.
- Balans tussen werk en privé door flexibele werktijden en goede verlofregelingen.
- Thuiswerkmogelijkheden en een laptop.
Meer weten over werken bij Windesheim? Bekijk op https://www.werkenbijwindesheim.nl/over-ons onze arbeidsvoorwaarden.
Solliciteer en sluit je aan bij Windesheim
Wil jij vanuit praktijkgericht onderzoek bijdragen aan duurzame veranderingen in het zorg- en ondersteuningslandschap? Solliciteer dan uiterlijk 4 januari als associate lector met een motivatie en je cv via het sollicitatieformulier op de website. Beantwoord in je motivatie in ieder geval:
- Kun je een voorbeeld geven van een vraagstuk waarin jouw expertise in het verbinden van zorg en sociaal domein onderscheidend was? Hoe heb je dat aangepakt en wat was het resultaat?
- Beschrijf een context waarin jij proactief bent geweest in het bouwen van duurzame netwerken waarin kenniscirculatie centraal staat
- Vertel over een situatie waarin je samen met verschillende belanghebbenden zoals cliënten, professionals en bestuurders/managers hebt meegenomen in de planvorming of acquisitie van projecten.
Wat je kunt verwachten
Sollicitatieformulier ingevuld en verzonden? Na een eerste selectie laten we je weten of we je uitnodigen voor een kennismaking. Zijn we allebei enthousiast na dit gesprek? Dan volgt een tweede gesprek. Willen wij én jij na dit gesprek collega's worden? Dan doen we je een aanbod.
- Je ontvangt binnen 1 week na de sluitingsdatum een reactie.
- De eerste gesprekken zijn op 15 januari op de campus in Zwolle.
- De tweede gesprekken zijn op 21 januari op de campus in Zwolle.
- Een leiderschapsscan/assessment/minicollege/referentiecheck kan onderdeel zijn van de selectieprocedure.
Contact
Inhoudelijke vragen over de functie? Stel ze aan Myrna Pelgrum-Keurhorst, Lector via 088 - 469 72 53 of via m.n.pelgrum-keurhorst@windesheim.nl.
Vragen over de sollicitatieprocedure? Stel ze aan Melda Kel, Recruiter via 088 - 469 93 45 of via m.kel@windesheim.nl.

